PRESSED INCENSE? A v češtině se to řekne jak?

Věřte, že jsem hledala ten pravý název, ale bohužel jsem (prozatím?) v našem barvitém českém jazyce nenašla odpověď. Ve Smoky Cacao jim zdomácněle říkám "Lotusky", ale to by se mohlo plést s oblíbenými sušenkami... Proto jsem se rozhodla ponechat anglický název pressed incense, přestože on sám o sobě není ve světě vykuřovadel až tak rozšířený. 

 

FRANTIŠKY TAK TROCHU JINAK

Ano, je to tak. Klasické Františky známe všichni a určitě si mnozí z nás Vánoce bez nich ani nedokáží představit.

Tvar Františků jsem nechala pouze na kužely na tekoucí dým a rozhodla jsme se jim místo toho dát originální tvar připomínající lotosový květ.

 

Pressed Incense Smoky Cacao

 

JAK SE PRESSED INCENSE VYRÁBÍ?

Oproti vonným tyčinkám, které hoří díky dřívku, na němž drží, musí být pressed incense sestaven v dokonalém poměru směsi bylin, dřevin, koření a pryskyřic tak, aby nejen dobře voněl a měl požadované účinky (záměr, se kterým je vyrábíme), ale byl schopen i sám hořet. A to je umění alchymie. 

 

Od složité výroby kyphi nebo bakhooru se skládají z podstatně menšího počtu surovin a méně náročnějšího výrobního procesu, ale svou daň si zase vyberou při drcení jednotlivých ingrediencí - aby celá směs držela pohromadě, musí být veškeré přírodniny rozdrceny najemno a projít sítkem, než se přidá tekutina, která vše spojí dohromady.

 

Poté je směs vtlačena do forem a před vyndáním si v nich ještě na chvíli spočne. A voilà! Pressed incense je na světě. Než se dostane k Vám, je nutné jeho pořádné několikadenní přirozené vysušení. Rychlým (umělým) sušením v sušičce nebo troubě se nejen může zničit kvalita směsi, ale zároveň znehodnotit výsledný tvar - Lotusky by se zkroutily.

 

Pressed Incense Levandulové soustředění 

JAK "LOTUSKY" PÁLIT?

V tomto ohledu je pressed incense snad nejméně náročným vykuřovadlem. Stačí ho po zapálení položit na kousek popelu a nechat doutnat.

Přestože je "velký lotus" stále malých rozměrů, vydrží hořet až hodinu! A jelikož to může být pro vnitřní prostory moc silné, rozlomte jej na dva nebo tři kousky, vydrží Vám déle. 

 

POKUD HLEDÁTE NENÁROČNÉ VYKUŘOVADLO, O KTERÉ SE BĚHEM SVÉHO RITUÁLU NEBO CEREMONIE NEMUSÍTE STARAT, PRESSED INCENSE JE TOU NEJLEPŠÍ VOLBOU K OČIŠTĚNÍ VNITŘNÍCH I VENKOVNÍCH PROSTOR.

 

PROČ POPEL?

Určitě si říkáte, proč zrovna doporučujeme pálit pressed incense na popelu a ne třeba na písku nebo soli, které se běžně používají pod samozápalný uhlík. Vysvětlení je snadné - narozdíl od jiných materiálů je popel prodyšný, takže jím může proudit kyslík, a dovolit tak pressed incense pozvolné a rovnoměrné hoření. Aby lotusky hořely co nejdéle, necháváme je hořet ve vodorovné poloze. Po dohoření si zachovávají svůj tvar a jednoduše se pak stanou součástí “podestýlky” pro další Lotosky.

 

Pressed Incense

 

Nezapomeňte si přečíst i naše články o KYPHI nebo BAKHOORU 🙂 

Zpět do obchodu