Novinky

Šamanské léčení

Na Instagramu Smoky Cacao jsem s Vámi v kostce sdílela, kdo to neošaman je a jaké je jeho poslání. V dalších příspěvcích bych se chtěla zaměřit na jednotlivé “úkoly”, kterými si člověk musí projít, aby se sám vyléčil jak na mentální, emoční, tak i fyzické úrovni, a určitě si je budete moct přečíst v plné verzi i tady.

 

White and Blue Modern Business Quote Instagram Post

 

Dneska ale přeskočím k tomu, co to vůbec šamanské léčení znamená a co si pod ním představit. Říká se mu také “energetické”, protože šaman pracuje s elektromagnetickým polem člověka (aurou). Nepředává mu svou energii, jak by si někdo mohl myslet. Pokusím se zjednodušit, jak to celé “funguje”:

Představte si, že vás něco raní - smrt blízkého, zlomené srdce, neúspěch, autonehoda,… Mentálně si vytvoříte “trauma”, který se projeví ve Vaší auře. Pokud ho budete myšlenkami krmit (vědomě či nevědomě), bude nabírat na síle a podle své frekvence (= tématu) se “přilepí” na jednu ze 7 čaker, kterou začne dávat do nerovnováhy.

 

White and Blue Modern Business Quote Instagram Post (2)

 

Čakra v překladu znamená “kolo”, protože je vnímána jako energetický vortex (vír), který je napojený na nervovou soustavu člověka skrze páteř.
Čili, představte si nějaký Váš strach nebo bolest, se kterými už dlouho žijete. Ty se skrze Vaše pole usadí v jedné z čaker a skrze nervovou soustavu vytvoří fyzický, emoční nebo mentální “problémy”. Příkladem můžou být:

 

1. ČAKRA
zablokované kyčle, finanční problémy, pocit “nikde nepatřím” aj.

2. ČAKRA
neplodnost, neschopnost trvalých vztahů, špatný vztah s matkou, strach aj.

3. ČAKRA
problémy s trávením, chronická únava, malé sebevědomí, častý vztek, egoismus aj.

4. ČAKRA
astma, problémy s lymfou, srdeční arytmie, deprese, úzkosti, pocit osamění, neschopnost odpustit aj.

5. ČAKRA
problém se štítnou žlázou, bolest krku i krční páteře, neschopnost vyjádřit se autenticky, nebo naopak přílišná upovídanost aj. (5. čakra)

6. ČAKRA
bolest očí/uší/hlavy, tinnitus, neschopnost vidět věci jasně, nesoustředěnost, nespavost aj.

7. ČAKRA
špatný fyzický balanc a koordinace, pocit “nedospání se” i přes 7+ hodin spánku, ateismus a/nebo odpor k duchovnímu rozvoji, pocit “odpojení se” aj.

 

White and Blue Modern Business Quote Instagram Post (3)

 

Poznáváte se v některých? Čakru lze vyrovnat meditací, pohybem, vědomou prací,… tím se ovšem neodstraní příčina, pouze se vše na čas “uhladí”.

Prací šamana je odstranit těžkou energii z pole a těla člověka s celou stopou včetně “kořenů”, které mohou sahat třeba i do minulých životů, jsou předávány generačně skrze DNA apod.
Předá Vám “nástroje” a úkoly, které podpoří rozvoj nové energie, a tím i Vašeho života.

 

Na toto téma se určitě v budoucnu zaměřím více, pokud byste se chtěli na cokoliv zeptat, ozvěte se mi ☺️

 

O základech šamanského (energetického) léčení a mojí cestě k němu se také dozvíte na mých stránkách.

 

V Munay,
Klára 🤍

 

NEO-ŠAMAN???

 

Před pár lety jsem si prošla půlročním intenzivním šamanským výcvikem, který mi změnil nejen pohled na svět, ale i na samu sebe.

 

B9BD355F-8F18-4101-B58C-99AAA43740DC

Představte si šest měsíců, během kterých každodenně čelíte všem svým strachům, démonům a traumatům, a to nejen z dětství, ale i z minulých a budoucích životů. A aby toho nebylo málo, tak nejen těch svých, ale i celé vaší rodové linie. Docela silné kafe, že? 😃
(Ano, jen se usmívám, když si někdo stěžuje, jak příšernou má tchýni 😂)


Ono to totiž jinak nejde.

Pokud chcete sloužit jako průvodce lidem na jejich cestě, sami si ji nejprve musíte vyšlapat a pořádně zamést. To dá přece rozum.Výcvik ale nebyl jen o bolesti, procházení si peklem (podsvětím) a svou vlastní smrtí, ale i postupným získáváním nástrojů, jak léčit všechna svá hmotná i nehmotná těla včetně jejich energetické stopy.


Dostali jsme nástroje moderního kvantového a energetického léčení v podání prastaré tradice Inků. Během výcviku jsme obdrželi posvátné rituály a slavnostně byli zasvěceni do linie peruánských Q’ero šamanů s povolením stařešin být přijat mezi léčitele.

 

White and Blue Modern Business Quote Instagram Post (4)


Přes to všechno se šamanem ani léčitelem nenazývám. A ani nevím, jestli kdy v tomto životě budu. Je to dlouhá cesta, na které se pořád učíme a vyvíjíme 🙏🏻 A víte co? Vlastně ani takovou “nálepku” nechci.


Jedním z mých poslání je být tady pro ty, kteří se chtějí svým strachům a traumatům postavit. Budu jejich berličkou, která jim pomůže vyčistit čakry, odstranit z aury energie nebo entity, které jim nepatří, pomoct jim zpátky nalézt ztracené kousky své duše, jak se říká… Prostě pomoct najít cestu zpátky k sobě do rovnováhy, jak nejlépe dovedu. Ale samotné kroky na cestě už pak musíme každý podniknout sami...


A co je na tom nejlepší? Že jsou nás takových “moderních šamanů” spousty a stejně jako byste to neřekli do mě, tak ani do nich.


Zkrátka ti, kteří na sobě stále pracují, žijí v souladu s přírodou a snaží se pomoct ostatním bytostem, jak jen dokáží, svítí, a dělají tak každý den tento svět lepším.


Všem těmto NEOŠAMANŮM od srdce děkuji 🙏🏻

 

V Munay,

Klára 🤍

PRESSED INCENSE? A v češtině se to řekne jak?

Věřte, že jsem hledala ten pravý název, ale bohužel jsem (prozatím?) v našem barvitém českém jazyce nenašla odpověď. Ve Smoky Cacao jim zdomácněle říkám "Lotusky", ale to by se mohlo plést s oblíbenými sušenkami... Proto jsem se rozhodla ponechat anglický název pressed incense, přestože on sám o sobě není ve světě vykuřovadel až tak rozšířený. 

 

FRANTIŠKY TAK TROCHU JINAK

Ano, je to tak. Klasické Františky známe všichni a určitě si mnozí z nás Vánoce bez nich ani nedokáží představit.

Tvar Františků jsem nechala pouze na kužely na tekoucí dým a rozhodla jsme se jim místo toho dát originální tvar připomínající lotosový květ.

 

Pressed Incense Smoky Cacao

 

JAK SE PRESSED INCENSE VYRÁBÍ?

Oproti vonným tyčinkám, které hoří díky dřívku, na němž drží, musí být pressed incense sestaven v dokonalém poměru směsi bylin, dřevin, koření a pryskyřic tak, aby nejen dobře voněl a měl požadované účinky (záměr, se kterým je vyrábíme), ale byl schopen i sám hořet. A to je umění alchymie. 

 

Od složité výroby kyphi nebo bakhooru se skládají z podstatně menšího počtu surovin a méně náročnějšího výrobního procesu, ale svou daň si zase vyberou při drcení jednotlivých ingrediencí - aby celá směs držela pohromadě, musí být veškeré přírodniny rozdrceny najemno a projít sítkem, než se přidá tekutina, která vše spojí dohromady.

 

Poté je směs vtlačena do forem a před vyndáním si v nich ještě na chvíli spočne. A voilà! Pressed incense je na světě. Než se dostane k Vám, je nutné jeho pořádné několikadenní přirozené vysušení. Rychlým (umělým) sušením v sušičce nebo troubě se nejen může zničit kvalita směsi, ale zároveň znehodnotit výsledný tvar - Lotusky by se zkroutily.

 

Pressed Incense Levandulové soustředění 

JAK "LOTUSKY" PÁLIT?

V tomto ohledu je pressed incense snad nejméně náročným vykuřovadlem. Stačí ho po zapálení položit na kousek popelu a nechat doutnat.

Přestože je "velký lotus" stále malých rozměrů, vydrží hořet až hodinu! A jelikož to může být pro vnitřní prostory moc silné, rozlomte jej na dva nebo tři kousky, vydrží Vám déle. 

 

POKUD HLEDÁTE NENÁROČNÉ VYKUŘOVADLO, O KTERÉ SE BĚHEM SVÉHO RITUÁLU NEBO CEREMONIE NEMUSÍTE STARAT, PRESSED INCENSE JE TOU NEJLEPŠÍ VOLBOU K OČIŠTĚNÍ VNITŘNÍCH I VENKOVNÍCH PROSTOR.

 

PROČ POPEL?

Určitě si říkáte, proč zrovna doporučujeme pálit pressed incense na popelu a ne třeba na písku nebo soli, které se běžně používají pod samozápalný uhlík. Vysvětlení je snadné - narozdíl od jiných materiálů je popel prodyšný, takže jím může proudit kyslík, a dovolit tak pressed incense pozvolné a rovnoměrné hoření. Aby lotusky hořely co nejdéle, necháváme je hořet ve vodorovné poloze. Po dohoření si zachovávají svůj tvar a jednoduše se pak stanou součástí “podestýlky” pro další Lotosky.

 

Pressed Incense

 

Nezapomeňte si přečíst i naše články o KYPHI nebo BAKHOORU 🙂 

3 položek celkem
Zpět do obchodu